Oto Ekspertiz Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Oto Ekspertiz Dükkanı

araba-ekspertiz-dukkani-acmak-icin-bayilik-istiyorum

Araba Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Bayilik İstiyorum

Oto Ekspertiz Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Oto Ekspertiz Dükkanı Bayiliği Nasıl Alınır? Yaşamın yoğunluğuna yetişmemizi sağlayabilen arabalar, günümüzde lüks değil sadece zaruri ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Sıfır bir araba alamayan kişiler, 2. El arabalara bakmayı tercih etmektedirler.

Fakat 2. El araba alırken, aracın ilgili geçmişi ile ilgili araştırmalar yapmak için yetkili servislere başvurmaktadırlar. Fakat yüksek miktarda ki ücretlendirmeleri sebebi ile başka uygun çözümler aranmaktadır. Oto ekspertiz bayilik başvurusu için piyasa da bulunmakta olan çeşitli firmaları araştırarak, kendinize uygun olan firmayı arayarak başvuru da bulunabilirsiniz. Bu yazımızda genel hatlarıyla merak ettiğiniz oto ekspertiz nasıl açılır sorusunu cevaplayacağız.

Genel olarak ismi telaffuzu bile zor olan bu kelime halk arasında baya yaygındır. Özellikle ikince el araba alma niyetine girmiş kişiler için çok fazla araştırdıkları yer desek yanlış olmaz.

İsmini bazı yerler de Computest olarak da duyduğunuz bu yerler ikinci el araba almak isteyen kişiler için vaaz geçilmez bir yerdir. Yazımızın detayında Oto Ekspertiz Bayiliği Nasıl alınır, Computest Bayilik Başvurusu Nasıl alınır hakkında detaylı bilgi bulabileceksiniz.

oto-ekspertiz-acmanin-maliyeti-ne-kadar-tutar

Oto Ekspertiz Açmanın Maliyeti Ne Kadar Tutar?

Oto ekspertiz açmak kaç paraya mal olur? Bu soru genel olarak iş kurmadan önce aklımıza gelen ilk sorudur.  Son günlerde ilgi görmekte olan, iş fikir konuları aralarında girişimcilerin ortak tercihi haline gelmiş olan oto ekspertiz açmak isterseniz, kendi düzeninizi kurabilir ya da ilgili bir servis bayiliğini alabilirsiniz. Bayilik almak için, size uygun olan firmanın gereklerini araştırarak, talep edilen ücreti verebilirsiniz.

Aynı zaman da bayinin genişliği, nerede olduğu, bölge üzerinde ki araç alım ve satım oranlarının düşük olmaması gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kuruluşa göre değişiklik gösteren oto ekspertiz açma maliyeti 100 ve 300 bin arasında değişiklik göstermektedir. Gerekli olan koşulları yerine getirdiğiniz de 20 ila 45 gün içerisinde iş yeriniz hazır hale gelecektir.

Neden Oto Ekspertiz Dükkanı Açılmalıdır?

Türkiye de 2. El araba piyasası, günümüzde büyük bir nokta yakalamış durumdadır. Yapılan istatistiklere göre 2. El araba piyasasında, her ay ortalama olarak 500.000 bin aracın satışı yapılmaktadır. Bu araçları almak isteyenlerin yüzde 65’ i oto ekspertiz dükkanlarına baş vurmaktadırlar.

Bu durum da, her ay yaklaşık olarak 325 bin müşteri olduğu anlamına gelmektedir. Aynı zaman da, araçlarını muayeneye götürecek bazı araç sahipleri, araçlarında her hangi bir teknik sorunlarının olup olmadığını öğrenmek amacı ile oto ekspertiz dükkanlarını tercih etmektedirler.

araba-alanlar-neden-ekspertiz-dukkanlarini-tercih-etmektedirler

Araba Alanlar Neden Ekspertiz Dükkanlarını Tercih Etmektedirler?

Araç tamiri yapan dükkanlarının güven vermemesi, servis ücretlerinin de aşırı bir şekilde yüksek olması, araç alım ve satımlarında sürücülerin, güvenilir ve uygun fiyatlı olan bağımsız ekspertiz dükkanlarının tercih edilme sayısını artırmaktadır. Satın almış olduğu araçların bilinmeyen bir kusurunun olup olmadığından şüphe eden alıcılar, ilk tercih olarak oto ekspertiz dükkanlarını tercih etmektedirler. Oto ekspertiz dükkanları, araç içerisinde bulunmakta olan tüm parçaları mercek altına inerek, aracın tüm geçmişini gözler önüne sermektedir.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Öneriler Nelerdir?

Bu işin en iyi tarafı, az bir sermaye ile faaliyete başlayabilmektesiniz. Birçok oto  ekspertiz  hizmeti, araba alım ve satımlarının yoğun bir şekilde işlediği bölgelerde ve araba pazarlarının yakınlarında verilebilmektedir. Fakat küçük ölçekli bir iş hayalinizi, faaliyetli bir işe dönüştürmenize yardım edecek yeterli bir gelir elde etmek için, iş büyüklüğünüzün fazla olması gerekmektedir. Bu sebeple, başlangıç aşamasından bu yana reklam ve pazarlama faaliyetlerini uygun bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

oto-ekspertiz-dukkani-acmak-icin-gerekli-belgeler-nelerdir

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Oto Ekspertiz Dükkanı açmak için gerekli şartlar şu şekildedir : Bağlı bulunmuş olduğunuz belediyenin, internet sitesine girerek başvuru formlarına ulaşabilirsiniz.  Gerekli olan belgeleri ilgili kurum ve kurumlardan aldıktan sonra, belediyeye giderek başvuru formunuz ile beraber müracaat ediniz. Oto ekspertiz dükkanınızı, başarılı bir sistemle yönetmek istiyorsanız, gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekmektedir.

Aynı zaman da vergi dairesine başvurarak, bütün vergi işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ya da bütün bu işleri sizin adınıza gerçekleştirmesi için bir mali müşavir ya da muhasebeci tutabilirsiniz. Öneriler ve tavsiyeler almak için, diğer oto ekspertiz dükkan sahipleri ile bağlantılar kurarak, iş hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir