Mobilya Satış Dağıtım Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

mobilya-showroom-bayiligi-almak-istiyorum

Mobilya Showroom Bayiliği Almak İstiyorum

Mobilya Satış Dağıtım Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Emlak sektöründeki yaşanılan canlılığa bağlı olarak, mobilya sektöründe de hareketlilik yaşanmaktadır. Mobilya firmaları da, bu yoğun talebin karşısında, Ankara, İstanbul, Adana, İzmir gibi büyük şehirlerin yanında,  Anadolu’da da yayılma yoluna gitmektedirler.

mobilya sektöründe bayilik veren firmalar son yıllar da ülkemizde çok yüksek seviye de artış göstermiştir. Bu ülkenin gelişmesiyle, büyümesiyle yakında alakalı bir durumdur. Mobilya bayiliği almak kesinlikle çok kolay denemez ama belirli prosedürleri, mobilya bayilik şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde gayet kolay bir süreç almaktadır.

Bu yazımızda genel olarak mobilya bayisi olmak isteyen girişimcilere bir yol göstermesi açısından bu konuyu işledik.

mobilya-bayiligi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-nelerdir

Mobilya Bayiliği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mobilya bayiliği genel olarak sermaye yatırımı olarak çok yüksek seviyededir. Ortaya konan para miktarı önemsenmeyecek seviyede değildir. Buradan çıkaracağımız ana fikir mobilya bayiliği alıyorken çok dikkat etmek gerek bunları maddeler halinde yazmak gerekirse;

  • Mobilya bayiliği alıyorken kampanyayı çok yapan bir firmadan bayilik almanız sürümünden kazanma ihtimaliniz yüksek, sirkülasyonunuz çok olacaktır.
  • İsim hakkını kullandığınız firmanın reklam kampanyalarına önem verdiğine dikkat edilmesi gerekir.
  • Ayrıca bayinin arkasından desteğini eksik etmeyen firmalarla anlaşma yapmanız sizin için artı bir durum oluşturacaktır.
  • Halk tarafından bilinen mobilyanın isim hakkını kullanmanız,  çok fazla tercih edilen mobilya bayiliği almanız sizin için ekstra reklam derdinden kurtarmış olacaktır.
  • Bayisi olduğunuz firmanın mobilyalarının garantili olması sizin müşterilere karşı satmak istediğiniz ürünü kolaylaştıracaktır. Hangi marka mobilya daha uzun süreli diye müşteriler bu konuda araştırma yapmaktadır.
  • Mobilya bayisinin tasarım açısından size destek vermesi de bayi olarak sizin için bir artıdır.
  • Türkiye’de daha çok yerli mobilyalar tercih edilmektedir. Bundan dolayı bu yönde bayilik tercihi kullanmanız daha iyi olacaktır.
  • İş yeri açtığınız yerde başka mobilya dükkanlarının olması da size fayda sağlayacaktır. Bu durumun size zararı olduğu kadar faydasının da olduğu bir gerçektir.

Siz de çevrenizde bulunan esnaf, dost arkadaş, çevrenizle beyin fırtınası yaparak bunların dışın da dikkat etmeniz gereken şeyler olabilir.

mobilya-bayiligi-bayilik-ucreti-ne-kadar

Mobilya Bayiliği Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Mobilya bayiliği alırken birinci önceliğiniz sizden isim hakkı kullanım ücreti istemeyen firmaları tercih etmenizdir. GEnel olarak bazı firmalar aylık royalty ücreti talep etmektedirler. Tabi ki sizin tercih ettiğiniz firmanın isim hakkı için para istemesi durumunda yapacak bir şey yoktur. Genel olarak şu firma şu kadar istiyor bir durum bulunmamaktadır. Fakat başvuru aldıktan sonra ödeyeceğiniz isim hakkının çok az olmaması göz önünde bulundurulmalıdır.

Mobilya Bayiliği Dekorasyon Ücreti  Ne Kadar?

Standartların sağlana bilmesi için bazı firmalar çoğu dükkanı, bayisini aynı şekilde dizayn etmektedir. Bazı firmalar kendisiyle birlikte çalışan bayilerden isim hakkı almıyor ama diğer giderler olan, dekorasyon, reklam panoları, tabela vs. ürünler için güzel bir para talep etmektedir. Bayilik aldığınız firma ile bu ücretleri nihai anlaşma evresinde konuşa bilirsiniz.

Mobilya satış Bayilik Başvurusu için birçok firma bulunmaktadır. Söz konusu olan firmalardan, mobilya markaların bayilik verenlerden bir kısmı aşağıdadır.

istikbal-mobilya-bayilik-basvurusu

İstikbal Mobilya Bayilik Başvurusu

Diğer firmada karşılaştığımız bayilik almak için gerekli olan tüm koşulların sağlanma beklentisi İstikbal Mobilya’da da bulunmaktadır. İstikbal Mobilya Bayilik Şartları arasında yatırımcıyı zorlayacak en önemli unsur, belirli miktarda bir sermaye gerekmektedir.

Yaklaşık 350. 000 TL ile işe başlama sermayesi ve 150. 000 TL de dekorasyon maliyeti ile ortalama olarak 500. 000 TL miktarında bir para gerekmektedir. Fakat firma, royalty denilen, isim hakkı için hiç bir bedel talep etmemektedir.  Firma bayilik anlaşması yapıldıktan sonra,  iş ortağına lojistik ve satın alma, pazarlama, reklam ve müşteri ilişkileri ile diğer bütün konulara dair detaylı bir şekilde eğimler ve destekler vermektedir.

Bu sayede,  sektöre hakkında çok fazla bilgiye sahip olmayan bir girişimci dahi kolay bir şekilde işi öğrenerek, işini başarılı bir şekilde sürdürebilmektedir.

bellona-mobilya-bayilik-basvurusu

Bellona Mobilya Bayilik Başvurusu

Mobilya denince ilk akla gelen markalardan biri olan Bellona, uzun zamandan beri bayilik veren büyük firmalar arasında yer almaktadır. Bellona, ufak bir işletme bilgisi ile kolay bir şekilde ve kısa yoldan yüksek gelirli bir bayilik modeli olduğunu düşünülmektedir.

1997 yılında üretimine başlanan Bellona, bugün beş üretim tesisi ile birlikte halen üretim yapmaya devam etmektedir. Bellona’da, şu anda 3 binin üzerinde işçi ve 250’ye yakın idari personel bulunmak üzere 4 bin kişiden fazla istihdam edilmektedir. Bellona, çeşitli dönemlerde gerçekleştirmiş olduğu televizyon ve medya reklamları ile birlikte marka isminin bilinirliğinin yanı sıra, marka güvenirlilik imajını da korumaya devam etmektedir.

Mobilya her zaman kazançlı bir sektör olmaktadır. Gün geçtikçe çoğalan nüfusumuza paralel olarak, yeni evlenenler ve evini yenilemek isteyenlerin uğramış olduğu ilk duraklardan biri olan bu mobilya sektörü, yatırımcılar için harika bir iş fırsatı olabilir. Her marka gibi Bellona’da bayilik vermeden önce gereken şartları yerine getirmenizi talep etmektedir.

Söz konusu bu şartlar, ortalama işletme sermayesinin 350. 000 TL, mağaza dekorasyon maliyeti ortalama 150. 000 TL ve toplamda yaklaşık olarak 500. 000 TL sermayenin olması gerekmektedir. Bunlara ek olarak, Bellona bayilik şartlarında aylık royalty bedeli bulunmamaktadır. 

kilim-hali-mobilya-bayilik-basvurusu

Kilim Halı Mobilya Bayilik Başvurusu

ISO 9000 sertifikasına sahip olan, 130 bin m2 ‘si kapalı, 500 bin m2 ‘si açık olmak üzere toplam da 600 bin m2 alan üzerine kurulu olan üretim sisteminin ve üretim çıktılarının, çevreye saygılı olmasına en yüksek düzeyde dikkat göstermektedir. Fabrika da ki 1500 çalışanın,  tüketici memnuniyet önemliliğinin bilincinde çalışarak sergilemiş olduğu performans, bir ürünün taslak halinden, tüketicinin kullanımına kadar ki yolculuğunda, en üst düzeyde tutulmaktadır.

Satış sonrası hizmetleri ile de bu performansını destekleyen kilim mobilya, mevcut olan teknolojinin bütün imkânlarını kullanarak, kullanıcıları ile sürekli iletişim halindedir.Yurt genelinde 1000’i aşkın satış noktası, güvenilir servis ağıyla, üretmiş olduğu ürünlerini tüketiciye kolay bir şekilde ulaştırmanın mutluluğunu yaşayan firma, her geçen gün daha fazla evi kilim mobilya’nın sağlamlığı ve konforu ile tanıştırarak göz alıcı ve ferah mekânlar inşa edilmesini sağlamaktadır.

Aynı şekilde uluslararası fuarlar vasıtası ile ürünler ile tanıştırdıkları ve ticaret hacmini gün geçtikçe arttırdıklar.  Almanya, Orta Amerika Ülkeleri, Türkmenistan,  İskoçya,  Irak, Mısır, İngiltere, İspanya, Yunanistan,  Kanada,  İsrail,  İrlanda, Finlandiya, Estonya, Avusturya, USA,  Moğolistan,  Çek Cumhuriyeti, İran, BAE,  Fas ve K.K.T.C. gibi ülkelere en kısa zaman içerisin de yenilerini eklemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir