İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İsmek Online Başvuru Nasıl Yapılır?

İSMEK Nedir?

İSMEK İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İSMEK Online Başvuru Nasıl Yapılır?  1996 Yılında imkansızlıklar içinde uygulanmaya konan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları İSMEK o dönem bu kadar geniş kapsamlı ve yaygın bir şekilde hizmet vermemektedir. 3 Kurs merkezi ve 3 branş ile başlamış olan faaliyetler, geçen süreçte tahmin edilmeyen bir başarıya ulaşmıştır. Branş sayısı 540 olan İSMEK, 2016 yılı sonu itibariyle de kurs merkez sayısını 235’a çıkarmıştır.

Peki İSMEK diye duyduğumuz kelimenin açılımı nedir. İSMEK, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

İSMEK Kurumunda Çalışmak İstiyorum

İstanbul’un her yerinde bulunan şubeleri ile 16 yaş ve üzeri herkesin meslek, sanat ve spor eğitimlerinden yararlanmalarını sağlamaktadır. Vermiş olduğu hizmetlerden herhangi bir ücret talep etmeyen İSMEK,  aynı zaman da ekonomiye birçok katkı sağlamaktadır. Binlerce öğretmen ve eğitimcilere de önemli bir iş ve kariyer merkezlerinden biri haline gelmiştir.

İSMEK kurumunda çalışmak için yazımızı okumaya devam edelim

 

İsmek İnternetten Başvuru Nasıl Yapılır?

Web üzerinden ismek başvurusu ile birçok avantaj sağlandığı söylenmektedir. Asil ve yedek kayıt uygulamasın da başlamış olduğu ve bu şekilde kursların tam bir kontenjan ile hizmet vermesi sağlanmaktadır. İSMEK Online Başvuru sistemi, gerek masaüstü gerekse mobil cihazlardan başvuru imkanı sunmaktadır.

Bunun için yalnızca internet bağlantısı bulundurmanız yeterlidir. Kayıt tarihlerinde nerede olursanız olun fark etmeden sizde severek eğitim alabileceğiniz bir branşa kayıt olabilirsiniz.

http://kariyer.ismek.ist/ adresinden yapılmış olan İSMEK Kurs Başvuruları, sizden TC kimlik No istemektedir. Bu şekilde kayıt, şifre vs. sorunu olmadan hızlı bir şekilde kayıt ortamına yönlendirmektedir. İSMEK Online kayıt hakkında detaylar ve nasıl yapılacağını görmek için aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İSMEK’ ten Kimler Yararlanabilir?

Meslek edinmek, eğitim almak ve tecrübe kazanmak isteyenler için herkese açık olan İSMEK, Halk Eğitim Müdürlüğü yönerge ve şartlarına göre eğitim yaşını belirlemektedir.

2015-2016 eğitim döneminden itibaren yazın 9 yaş ve üstü çocuk ve gençlere yönelik yaz kursları düzenlemektedir. Eğitimler; 9-11 yaş (çocuk), 12- 15 yaş (çocuk) ve 16- 21 yaş (genç) olmak üzere üç ayrı grupta gerçekleştirilmektedir.

İSMEK kurumunda eğitim almak için kursun başlama tarihine göre 16 yaşını dolduranlar, müzik branşlarında ise yine başlama tarihine göre 15 yaşını dolduran adaylar başvurabilirler.

Bunun dışında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra, ülkemizde bulunmakta olan yabancı ülke vatandaşları da emniyetten alabilecekleri gerekli belgeler ile eğitim alabilmektedirler. Temel ve ileri seviye eğitim vermekte olan İsmek, Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde yalnızca 16-45 yaş arası bireyler kabul edilmekteyken, İSMEK Engelli Merkezlerinde ise, engelli raporu bulunan vatandaşlarımız faydalanabilmektedirler.

İsmek Öğretmen İş Başvurusu

Eğitim almak ve meslek sahibi olmak isteyenler kadar önemsenen bir diğer grup ise, öğretmenler. İSMEK’te eğitimi verilen branş sayısı, her yıl düzenli bir şekilde artarak,  540 olmuştur. Bu branşların eğitimin de görev almak isteyenlere imkân vermekte olan İsmek,  hafta içi, hafta sonu ve akşam eğitimleri ile birlikte hem kendi işinizde hem de İSMEK’te öğretmenlik yapma fırsatını vermektedir. Meslek lisesi, yüksekokul ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ya da mezun olmaya yakın olan bireyler ile, bazı branşlarda ise usta öğreticilik belgesi bulunanlar arasından seçilmektedir. Sizde bunun gibi önemli bir kurumda görev yapabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için kursiyer.ismek.ist adresini ziyaret ede bilirsiniz.

 İsmek Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Bazı birkaç bilgileri dile getirmek öylesine zor olup, sabit bir bilgi olmaması nedeni ile şudur demek pek mümkün değildir. Çünkü her öğretmenin durumu farklı olup, kimisi lisans mezunu olurken, kimisi meslek lisesi mezunu olabilmektedir. Böylesi farklılıkların bulunduğu öğretmen maaşları, sizlere yönetim tarafından belirlenmektedir. Maaş ile ilgili her hangi bir bilgi yönetim haricinde bulunmamaktadır.

İsmek Öğretmenleri Nasıl Seçiliyor?

Öğrenci gibi belirtilmiş olan sayfadan online başvuru yapan öğretmen adayları, başvurularını yapmadan önce mutlaka gerekli olan şartları okumalı ve o yeterliliklere uygun olup olmadığını görmelidir. Bu aşamadan sonra, kariyer. kursiyer.ismek.ist adresinden online bir şekilde başvuru yaparak, İSMEK yönetim merkezinden aranmayı ve kısa mesaj ile ulaşılmayı beklemektedirler. Başvuru yoğunluğuna göre seçimler, sınav ve mülakat ile yapılmaktadır.

Comments

  1. By Meryem

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir