Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Akaryakıt Bayiliği

benzin-istasyonu-bayiligi-nasil-alinir

Benzin İstasyonu Bayiliği Nasıl Alınır?

Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Akaryakıt Bayiliği Almak  Nasıl Oluyor ? Benzin istasyonu kurulacak bölgenin,  imar planında ticaret ve sanayi alanı olması gerekmektedir. Su toplama havzası içinde ise yıkama tesisi kurmasına izin verilmemektedir.

Akaryakıt istasyonu bayiliği nasıl alınır aslında bu sektörde olan birileri için gayet bilinen bir şey olsa da bu sektöre girmek isteyen birileri için karanlık bir Dünya’dır. Bizde bu yazımızda genel hatlarıyla benzin istasyonu bayilik işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık. Akaryakıt istasyonu bayiliği almak öyle alınması gayet kolay bir olay değildir. Prosedürleri, anlaşmaları haliyle biraz fazladır.

Benzin istasyonu bayilik başvuru için, Akaryakıt ve Lpg ruhsat talebi için öncelikle, ilgili bulunduğu belediyelere Çalışma Ruhsatı talebinde bulunulur. Kısacası belediyelerden akaryakıt istasyonu bayilik lisansı almanız için öncelikle belediyeden izin almanız gerekmektedir.

Akaryakıt İstasyonu Bayiliği Şartları

Benzin istasyonu bayilik şartları bayi olmak için öncelikle belediyenin aşağıda istediği şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Akaryakıt istasyonu bayilik şartları firmadan firmaya değişiklik gösteriyor ama aşağıdaki şartla bir yerin benzin istasyonu olması için gereken şartları istiyor.

Arsanın Özellikleri

  • İstasyonun kurulacağı alanın, 1000’lik ve 5000’lik plana uygun olması gerekmektedir
  • Alanın asgari olarak, 1200 m2 ve yola cephesi 40 m olmalıdır
  • Topluma açık mekanlardan ( cami, okul, top sahası, hastane metro istasyonu gibi önemli binalara) 50 mt mesafede olmalıdır
  • Yer kiralık ise, asgari 5 yıllık kira kontratı bulunmalıdır.
  • Akaryakıt İstasyonları Oto gaz emniyet mesafelerine uygun olması

akaryakit-istasyonu-bayiligi-sartlari

Benzin İstasyonu Bayilik Verenler

Aşağıda sayacağımız benzin istasyonu bayiliği veren firmalar hemen size bayilik için söz verdiğini, hemen akaryakıt için bayilik başvurusunda bulunmanız gerektiğin söylemiyor. Aşağıda ismi bulunan firmalar belli dönemlerde müşterilerinden Akaryakıt bayilik başvurusu için başvurular almaktadır. Bizde sizler için bilinen benzin istasyonların bayilik başvurusu nasıl yapılır diye bir liste yapmaya çalıştık.  Aşağıda Türkiye çapında bayilikleri olan ve hala benzin istasyonu bayilik veren firmalar bulunmaktadır.

Akaryakıt İstasyonu Bayilik Fiyatları

Bu başlık aslında direk şu firma şu kadar para istiyor demek yanlış bir anlatım olur. Genel olarak bayiler bulundukları yere göre, tercih edilmelerine göre akaryakıt istasyonu bayilik ücretlerini farklı tutuyorlar. Özellikle tanına firmalarda artık bu ücret yeri geldiğinde servet desek yanlış olmaz.

Benzin istasyonu bayilik fiyatları bazı firmalarda 200 bin TL, bazılarında 750 bin TL ye kadar çıkmaktadır.  Benzin istasyonu bayilik ücretleri her firma için ayrı ayrı incelenmesi gereken bir mevzudur.  Akaryakıt istasyonu bayilik bedeli başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yani kabul aldıktan sonra firmaya ödenir. Benzin istasyonu bayiliği ne kadar sorusunun net bir cevabı haliyle yoktur.

shell-benzin-istasyonu-bayilik-basvurusu-nasil-yapilir

Shell Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır

Shell Türkiye’de yıldızı en parlak akaryakıt bayiliği olan firmadır. Firmanın ana merkezi Amerika’dır. Shell bayilik almak otomatik olarak reklamınızın yapılması anlamına gelmektedir.  Bu nasıl oluyor diye sorarsanız Shell Akaryakıt bayisi olarak Türkiye’de bir çok kişi tarafından tereddüt etmeden benimsenir ve tercih edilir.

Bunun için bu sektör de olmak isteyen hemen hemen herkes Shell Akaryakıt Bayiliği Nasıl Alınır, Shell Akaryakıt bayiliği başvurusu nasıl yapılır sorusuna merak etmiştir. Shell benzin istasyonu bayilik aşamaları belki zor olabilir ama size çok fayda sağlayacağı kesindir.

Bayilik başvurusu oldukça esnek yapıda bulunduğu için bayi olarak standart bir fiyat tarifesine bağlı kalma zorunluluğu yoktur. Şirket bayilerine, kendi fiyatlarını istediği şekilde  belirleme ve işlerini geliştirmek adına değişik ürünler ve hizmetler satmalarına olanak tanımaktadır. İlk başta yaklaşık 400 bin TL civarında bir sermaye gerektirmesine karşın bu parayı ortalama 1,5 -2 yıl içerisinde çıkarmak mümkündür.

İstasyonun lokasyonuna göre bu süre biraz artabilir ya da daha da azalabilir. Shell istasyonu bayilik için 0 212 376 00 00 numaralı hatta bağlanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

bp-benzin-istasyonu-bayilik-basvurusu

BP Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu

Bayilik veren firmalar arasında olan Bp bayilik, koşulları ve avantajlı fırsatları ile ilgilenenleri yüksek kar marjı ile karşılaşılmaktadır. BP SEÇ (Sağlık-Emniyet-Çevre) prensipleri doğrultusunda, altyapı hizmetlerini geliştirmeyi ve yol emniyetini arttırmayı amaçlayan birçok programlar gerçekleştirmeyi, bayilerine ve müşterilerine güvenli ortamlar yaratmayı kendine ilke edinmektedir.

Her geçen gün büyümekte olan BP ailesine siz de katılabilirsiniz. Bp istasyon bayilik için; 0 212 473 27 27 numaralı telefonu arayarak, bayilik için başvuruda bulunabilirsiniz. 

aytemiz-benzin-istasyonu-bayilik-basvurusu

Aytemiz Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu

Kuruluşu 1960 yılına kadar uzanmakta olan  Aytemiz Şirketler Grubu, son yarım yüzyıllık dönemin başarı grafiği, yüksek olan başlıca topluluklarından biridir. Grup’un 50 yıldır devam etmekte olan, sürekli gelişim çizgisinde, sanayi ve enerji dalları, belirli bir ağırlığa sahiptir.

Aytemiz Şirketler  Grubu’nun kesintisiz başarısının temelinde, şüphesiz doğru bir şekilde seçilmiş konulara yoğunlaşmasının, özel bir önemi bulunmaktadır. Petrol, doğal gaz ve sıvılaştırılmış petrol gazı gibi yakıtlar, bu grubun her zaman, ana faaliyet konusu olmaktadır. Kimya ve imalat sanayi, Aytemiz Şirketler Grubu’nun, diğer temel çalışma alanlarından biridir. Grup son yıllarda, yenilenebilir kaynaklardan elektrik enerjisi üretime işine girmiş, özellikle hidroelektrik santraller alanında birçok projelere başlamıştır.

Aytemiz bayilik başvurusu için 0 216 418 20 20 numaralı hatta bağlanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

kadoil-benzin-istasyonu-bayilik-basvurusu

Kadoil Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu

Kadoil ile çalışmak, dev bir kadroya dahil olmak istiyorsanız, telefon ederek gerekli olan ayrıntıları alabilirsiniz. Ardından da bayilik için başvuru da bulunabilirsiniz. Lüzumlu olan şartları, kuruluş yetkilileri size görüşme esnasında aktaracaklardır. Kadoil, vermiş olduğu bayilik ile beraber yeni pazar sektörü elde edecek,  daha çok aşırı alıcı kitlesine ulaşabilmektedir.

Sektörün öncüsü olan kuruluş ile çalışmak, her zaman için bir ayrıcalıktır. Böylece, tüm dünya ülkelerinde tanınabilecektir. Franchise veren firmalar arasında olan marka, her çeşitli tanıtım ve reklam işlerini kendisi yürütmektedir. Bayilik için gerekli şartlarda, anlaşmanız halinde, bayilik sözleşmesini imzalayarak, her iki tarafın hakları koruma altına alınmaktadır.

Akaryakıt istasyon bayiliği aldıktan sonra, sizin için gerekli olan işletme, pazarlama ve hizmet eğitimi gibi hizmetler verilmektedir. Marka kuruluş açılışı için, gerekli olan her malzemeyi yollamaktadırlar.

Kadoil istasyon bayiliği için 0 212 465 55 56 numaralı telefonu arayarak kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

milangaz-benzin-istasyonu-bayilik-basvurusu

Milangaz Benzin İstasyonu Bayilik Başvurusu

Tüketicilerinin güvenliğini her şeyden üstün görmekte olan Milangaz, İstanbul’da kurulmuş, bir teknoloji dehası olarak nitelendirilen, Kalite Kontrol Merkezi ile ülke çapındaki tüm dolum tesislerini, 7 gün 24 saat boyunca izlemekte ve denetlemektedir. Aynı zaman da milangaz, oto gaz sektöründe, gerek kendi istasyonları, gerekse diğer istasyonlar da hizmet vermekte olan Oto Milangaz markası ile araç sahiplerine, LPG de en yüksek kalite standardı olarak bilinen 93 oktan farkını sunmaktadır.

Milangaz bayilik başvurusu yapmak isteyen girişimciler, 0 212 238 22 72 numaralı danışma hattını arayarak, bayilik başvurusunda bulunabilirler.

Comments

  1. By Erdogan borcekli

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir